Winterswijk, Netherlands
Terug

Waterschap en provincie investeren in Achterhoek en Liemers

michiel |  | Aangepast op

Waterschap Rijn en IJssel en Provincie Gelderland willen de komende jaren ruim €50 miljoen in de Achterhoek en de Liemers investeren. Het geld wordt besteed om de gevolgen van de klimaatverandering op te vangen, natuur en landbouw te versterken en meer grondstoffen uit afvalwater te halen.


De voorgenomen aanpak van het waterschap en de provincie is van belang voor Oost-Gelderland als het gaat om zowel stedelijk gebied, landbouwgronden als natuurgebied de komende jaren beter bestand te maken tegen verwachte  extremere klimaatomstandigheden. Bijvoorbeeld langer durende natte perioden in onze winters, of zomers met langere droge en warmere perioden en af en toe meer intense regenbuien.

Het betekent ook dat in sommige gebieden nieuwe natuur kan ontstaan en daardoor toerisme en recreatie worden gestimuleerd. Bijvoorbeeld op het water, maar ook door uitbreiding van  mogelijkheden voor fiets- en voetpaden.


Een samenwerkingsovereenkomst tussen waterschap en provincie regelt voor de periode van 2016 tot 2022 een intensivering van een al eerder ingezette samenwerking. Versterking en het aan elkaar knopen van natuurgebieden wordt daarbij gecombineerd met noodzakelijke ingrepen in het watersysteem bijvoorbeeld om verdroging van landbouw- en natuurgronden tegen te gaan of juist extreme regenval te kunnen opvangen. Daarbij gaat het de komende jaren om ruim 20 kilometer beekherstel, twintig vispassages, versterking van circa 100 hectare Gelders Natuur Netwerk en verbetering van de watersituatie voor bijna 800 hectare van de meest waardevolle natuur.


Daarenboven start Waterschap Rijn en IJssel in Zutphen een bijzondere proef met terugwinning van de grondstof alginaat (een gel-achtige stof die wordt toegepast in de papier- en textielindustrie) uit afvalwater. Voor de verdere ontwikkeling van het winnen van energie en grondstoffen uit afvalwater wordt nauw samengewerkt met kennisinstellingen en gespecialiseerde bedrijven.

Lees ook

Muziek Maathuis - Yvette Pierik.JPG

KunstOer tijdens het Pinksterweekend

WINTERSWIJK - Al heel druk achter de schermen zijn de vele vrijwilligers van KunstOer bezig om dit jaar met de Pinksterdagen weer een prachtig evenement te organiseren. Kunst, cultuur en natuur komen samen in Winterswijk en vormen ieder jaar weer een verrassing voor de vele bezoekers. Het evenement dat 9 jaar geleden startte kan ieder jaar op meer belangstelling rekenen en is voor veel mensen een vast gegeven tijdens de Pinksterdagen.

foto1.jpeg

Twee gewonden bij eenzijdig ongeval op Vredenseweg

WINTERSWIJK HUPPEL – Op de Vredenseweg (N820) heeft maandagavond rond 23.20 uur een ernstig eenzijdig verkeersongeval plaatsgevonden. Een personenauto die vanuit Vreden onderweg was richting Winterswijk, raakte in een bocht de controle kwijt. De bestuurder verloor de macht over het stuur, waarna het voertuig meerdere malen over de kop sloeg en uiteindelijk in de berm tot stilstand kwam. Omwonenden gaven aan dat de klap tot ver in de omgeving te horen was.

4b8c136a-619c-4bff-9577-86e892553059.jpeg

Veel publieke belangstelling voor Blue Light‑evenement in Lichtenvoorde

LICHTENVOORDE - Op zaterdag 18 april stond Lichtenvoorde in het teken van het Blue Light-evenement, dat op grote belangstelling kon rekenen. Veel bezoekers kwamen af op het evenement om een kijkje te nemen bij de deelnemende hulpdiensten en organisaties.

Jan Brokken.jpg

Lezing Jan Brokken: De weemoed van de reiziger in Bibliotheek Winterswijk

WINTERSWIJK - Schrijver Jan Brokken is op zondag 3 mei te gast in Bibliotheek Winterswijk voor een bijzondere lezing rond zijn nieuwste boek De weemoed van de reiziger. Een middag vol literatuur, reizen en kunst die raakt, bedoeld voor liefhebbers van verhalen met diepgang.

burgemeester winterswijk.JPG

Winterswijk verwelkomt nieuwe burgemeester Baukje Dijkstra

WINTERSWIJK - Na een periode met een interim‑burgemeester heeft Winterswijk weer een eigen burgemeester. Vanaf 16 april 2026 is Baukje Dijkstra (62) officieel aangetreden als burgemeester van de gemeente Winterswijk. De benoeming vond plaats in Theater De Storm, waar het moment feestelijk werd gemarkeerd.

The Launch Achterhoek_pitch 2026_fb.jpg

DRU poppodium en Luxor Live slaan handen ineen voor nieuw talententraject

REGIO - Er komt een nieuw begeleidingstraject voor muzikanten in de Achterhoek. DRU Poppodium gaat met ondersteuning van poppodium Luxor Live jaarlijks één Achterhoekse act een jaar lang intensief begeleiden: studio-opnames, foto- en videoshoots, branding sessies en strategische ondersteuning zodat de artiest in kwestie zich in de kijker kan spelen van de landelijke muziekindustrie.