Winterswijk, Netherlands
Terug

Meedenkavond begroting Gemeente Aalten

begrotingsboekwerk-aalten.jpg
peter |  | Aangepast op
De fractie van de Progressieve Partij nodigt inwoners uit om op  woensdagavond 18 oktober a.s. mee te praten en denken over de meerjarenbegroting die in de komende weken door de gemeenteraad  behandeld wordt.Een avond over de meerjarenbegroting klinkt wellicht wat saai, maar dat is het zeker niet. Natuurlijk gaat het om financiën en dus ook de cijfertjes, maar de begroting gaat vooral om de vraag wat voor een gemeente we willen zijn en waar we naar toe willen. Waaraan moet het geld besteed worden?Niet het hele boekwerk uitpluizen.We gaan het boekwerk daarom ook niet van voor tot achteren doornemen, maar lichten  er een aantal onderwerpen uit. Natuurlijk over bestaanszekerheid, zorg, duurzaamheid en wonen.  Ook is er de mogelijkheid om vragen te stellen of om zelf onderwerpen aan te dragen. Uiteraard in verband  met de begroting. Over andere zaken  gaan we graag  op een ander moment in gesprek.Vooraf  bekijken of vragen?Het is mogelijk de conceptbegroting vooraf te bekijken via een app: | Aalten (begrotingsapp.nl)  Bij voorkeur hoort de fractie vóór de meedenkavond of er nog specifieke vragen of onderwerpen zijn die besproken zouden moeten worden. Dit kan worden doorgegeven aan Petra Hoezen, via p.hoezen@raadaalten.nlDe meedenkavond begint om 20.00 uur in de bovenzaal bij café Schiller in Aalten. Opgeven is gewenst bij : secretariaat@progressieve-partij.nl  zodat  koffie en thee voor u klaargezet kan worden.

Lees ook

pexels-girl-1838605.jpg

Klimaatfietsen rondom Aalten

Aalten - Op zaterdag 11 april 2026 organiseert Liefde voor het Klimaat vanaf station Aalten een mooie fietstocht naar Barlo. In dit prachtig gelegen buurtschap bruist het van de duurzame initiatieven en bedrijven.

20260403_160853.jpg

Grote politiecontrole in Winterswijk, focus op fatbikes

WINTERSWIJK – De politie heeft gisteren tussen 15.00 en 22.00 uur een grote verkeerscontrole gehouden in Winterswijk. De controle vond plaats aan de Stationstraat, waar fatbikes, maar ook auto’s en scooters naar een controlepunt werden geleid.

rommelmarkt 2.jpg

Op zaterdag 11 april organiseert muziekvereniging Eendracht weer haar jaarlijkse rommelmarkt!

WINTERSWIJK - Ben je op zoek naar dat ene boek, een mooi nieuw servies of misschien tuinstoelen voor het voorjaarszonnetje? Wat het ook is, het is te vinden op onze rommelmarkt! De markt beslaat een groot gebied met meer dan 100 kramen, waarvan sommige in schuren en sommige in de buitenlucht. We zijn natuurlijk een muziekvereniging dus muziek kan niet ontbreken, dweilorkest Knapp’n zal dan ook zorgen voor een gezellige sfeer! Wees welkom!

AOM.png

Achterhoeks Openluchtmuseum viert 90-jarig jubileum met thema ‘Van EigenLand’

Lievelde – Het Achterhoeks Openluchtmuseum viert dit jaar een bijzonderemijlpaal: 90 jaar levend erfgoed. Al negen decennia lang toont het museum hoe er in deAchterhoek werd gewoond, gewerkt en geleefd, met de historische boerderij Kots alsstralend middelpunt en tastbare herinnering aan het boerenleven van vroeger.Traditiegetrouw organiseert het museum tijdens de schoolvakanties vijf Ambachtsdagen,waarbij enthousiaste vrijwilligers oude ambachten demonstreren en het museum tot levenbrengen.

Praoten.nl.jpg

Lancering praoten.nl

Op 31 maart is praoten.nl gelanceerd: een online platform waarmee sprekers van de Nedersaksische streektaal hun stem kunnen doneren, om op die manier bij te dragen aan de ontwikkeling van spraaktechnologie voor onder andere het Drents, Gronings, Stellingwerfs, Twents, Veluws en Achterhoeks. Voor welke variant zijn de meeste sprekers te mobiliseren? En wie zorgt er als eerste voor dat een uitspraak als “pien ien mien pokkel” ook voor mensen die geen Nedersaksisch spreken met een telefoon op zak begrepen wordt?

foto 7 x weekendje weg p.r.jpg

Wie helpt Aaltense kinderen in (relatieve) armoede met een weekendje weg

AALTEN - Het is erg belangrijk dat kinderen die opgroeien in ( relatieve) armoede er in de zomer even uitgaan. Drie dagen en nachten ontspannen op een andere plek zonder geldzorgen. Daarnaast bij terugkeer op school ook vakantiebelevenissen kunnen delen met je klasgenootjes. Tevens het hele gezin een stressloze periode gunnen. Lekker zwemmen, fijn uit eten , bowlen en wakker worden met een goedgevulde proviand –en koelkast.