Winterswijk – Een van de twee WVC-kassagebouwtjes aan de Morgenzonweg wordt door Vereniging Het Museum gebruikt voor kleine wisselende exposities. Ditmaal is er gekozen voor een foto-expositie over de Harmonie. Dit markante zalencentrum was in de hele 20e eeuw het belangrijkste feest- en uitgaansgelegenheid van Winterswijk. De naam dateert van 1851 wanneer J.A. Balink hier met tapperij de Harmonie begint. Destijds lag het in een landelijke omgeving nog buiten Winterswijk aan de grindweg naar Groenlo. In 1867 koopt Gerrit Bekkers het café van Balink en breidt het uit met een sociëteit. Vanaf dat moment is de Harmonie een begrip in Winterswijk. Zijn zoon laat in 1900 de overbekende veranda voor het café plaatsen. In 1923 wordt de oude Harmonie afgebroken en vervangen door het huis dat tot nu toe bewaard is gebleven. Vele verbouwingen en uitbreidingen volgen in de jaren daarna waarbij de markante veranda steeds als blikvanger bewaard bleef. 

Vanaf de jaren negentig komt er een neergang in feesten en bruiloften en in 2022 sluit de Harmonie definitief haar deuren.

De foto-expositie toont vele foto’s van de Harmonie zoals oude ansichten van 1904 tot 1956. Verder aangevuld met kleurenfoto’s van recente datum en afbeeldingen hoe het er straks als appartementencomplex in 2028 uit gaat zien.  

Vereniging Het Museum is de drijvende kracht achter de Museumfabriek aan de Laan van Hilbelink. In enkele gebouwen van een voormalige textielfabriek kan de bezoeker kennismaken met meerdere markante onderwerpen uit de historie van Winterswijk. Er zijn diverse vaste exposities over bekende Winterswijkers zoals Max van Dam en Gerrit Komrij. Ook over de komst van de Molukkers is er een uitgebreide foto-expositie, een afdeling geologie en Tweede Wereldoorlog. Een van de ruimtes wordt in beslag genomen door meerdere weefgetouwen waarvan de werking wordt gedemonstreerd door enkele wevers. Tot slot vinden we hier ook het Historisch Informatiepunt, waar mensen alles kunnen vinden over de algemene maar ook persoonlijke geschiedenis van vele Winterswijkers. Sinds de invoering van de Museumkaart vorig jaar zijn de bezoekersaantallen meer dan verdubbeld.